Jaki jest standard hoteli w Poznaniu?

Podróżowanie po Polsce wiąże się nierozerwalnie z koniecznością odwiedzenia niezliczonych obiektów noclegowych. Warto więc zastanowić się na co zwrócić uwagę i jakie czynniki powinny decydować o wyborze konkretnego hotelu. Będąc w Poznaniu powinniśmy zwrócić uwagę na standard wykończeń. Na szczęście Poznań jest dużym, wojewódzkim miastem, dzięki czemu segment gospodarki świadczący usługi noclegowe jest na tyle rozwinięty, że niemal każdy będzie w stanie znaleźć miejsce odpowiednie dla siebie.

HOTELOWE GWIAZDKI

W Polsce, za standaryzację obiektów noclegowych odpowiada marszałek województwa, który swoją decyzją może przyznać lub odebrać gwiazdki danemu hotelowi. Robi to na podstawie Ustawy o Usługach Turystycznych a jego decyzje poprzedza wykwalifikowana kontrola, która ma za zadanie sprawdzić, czy hotel starający się o gwiazdki spełnia wszystkie wymogi.

Wymogi, które stawiane są przed standaryzowanymi hotelami są tak dobrane, aby niezależnie od hotelu, klient wiedział, czego może spodziewać się w hotelu z 2 gwiazdkami, a czego powinien oczekiwać w 5 gwiazdkowym obiekcie.

W Poznaniu hoteli jest na tyle dużo, że występują zarówno te budżetowe, dla ludzi mniej zamożnych, oznaczone 1 czy 2 gwiazdkami, w których to wyposażenie pokoju jest podstawowe i nie ma w nim zbyt wielu udogodnień.

Zdecydowanie najpopularniejsze są hotele, które obok nazwy dopisują sobie 3 gwiazdki. Są one w miarę dobrze wyposażone i dla większości ludzi przystępne cenowo. Każdy kto ceni sobie wygodę oraz komfortowy pobyt w hotelu powinien wybrać obiekt wykończony w tym standardzie.

Miasto Poznań obfituje również w hotele luksusowe, które przeznaczone są do najbogatszej części społeczeństwa. Można w nich oczekiwać nie tylko świetnie wyglądającego, wygodnego pokoju, ale również szeregu udogodnień takich jak SPA, dobrze wyposażony bar, całodobowa recepcja, czy room service. Jest to standard hotelu, w którym przyjemnie się odpoczywa, ale jest również dużo droższy od pozostałych.

Post Author: Julia Nosowska