TOP 3 wśród krakowskich hoteli – dla klientów indywidualnych i biznesowych

Kraków to piękne i bardzo urokliwe miasto, do którego bardzo wiele osób przybywa zarówno w celach biznesowych, jak i po to, aby trochę pozwiedzać i odpocząć. Właśnie dlatego przygotowaliśmy ranking trzech najlepszych hoteli w mieście, które urzekają położeniem, wysoką jakością obsługi oraz troską o dobre samopoczucie wszystkich gości.

Hotel Royal Kraków

Hotel Royal
Hotel Royal

W najlepszej trójce nie mogło zabraknąć Hotelu Royal malowniczo położonego przy Plantach Krakowskich w samym sercu Starego Miasta. Otoczenie starych uliczek, Traktu Królewskiego, zamku na Wawelu, a także bliskość Rynku Głównego oraz zabytkowej dzielnicy żydowskiej Kazimierz sprawia, że to miejsce ma naprawdę niepowtarzalny charakter i wspaniały nastrój. Gościły tu osobistości z całego świata, m.in. głowy państw z zagranicznych krajów oraz wielu znanych muzyków i aktorów.

Warto podkreślić, że hotel mieści się w czterech zabytkowych kamienicach, z których najstarsza pochodzi z XIX wieku. Na terenie hotelu znajduje się restauracja serwująca wspaniałe przysmaki i duża sala konferencyjna, w której można organizować szkolenia dla firm. Hotel cieszy się dużą popularnością zarówno wśród gości prywatnych, jak i tych biznesowych.

Grand Hotel

Grand Hotel to hotel w Krakowie znajdujący się przy ul. Sławkowskiej, który oddaje do dyspozycji gości 64 pokoje. Budynek, w którym mieści się hotel może się pochwalić bogatą historią. W hotelowej restauracji pracował jako kelner prozaik Henryk Worcell, który swoje doświadczenia opisał w książce „Zaklęte rewiry”.

Hotel Copernicus

Ranking zamyka Hotel Copernicus zlokalizowany przy ulicy Kanonicznej w zabytkowej Kamienicy Pod Motylem. Oferuje on gościom 29 pokoi oraz 2 apartamenty. Można w nim poczuć fantastyczną atmosferę oraz chłonąć historię Krakowa z uwagi na fakt, iż w Apartamencie Herbowym znajduje się belkowy strop z 1370 roku, natomiast fresk w Apartamencie Kanoników datowany jest 1500 rok. Hotel oferuje swoim gościom liczne udogodnienia, w tym restaurację i bar serwujące wspaniałe dania i pyszne drinki.

Post Author: Julia Nosowska