Co warto zwiedzić w Lublinie?

Co warto zwiedzić w LublinieLublin – stolica województwa lubelskiego – to zdecydowanie jedno z piękniejszych miejsc wschodniej Polski, cieszące się niezwykle bogatą historią. Co warto zobaczyć, odwiedzając te okolice? Jakie są największe atrakcje turystyczne Lublina?

Zwiedzanie Lublina zdecydowanie najlepiej rozpocząć od Starego Miasta. Urokliwe uliczki, klimatyczne kamienice, kaplice i kościoły z różnych okresów oraz wspaniałe zabytki z Zamkiem Królewskim na czele wywierają ogromne wrażenie na każdym turyście. Muzeum Lubelskie, znajdujące się właśnie we wspomnianym Zamku, stanowi gratkę dla miłośników historii, kultury i sztuki. To właśnie tu zobaczyć można słynną „Unię lubelską” Jana Matejki, a także odwiedzić galerię malarstwa obcego oraz wystawy, m.in. medali, monet, sztuki ludowej i zdobniczej czy eksponatów archeologicznych. Nie należy pomijać Kaplicy Świętej Trójcy, której budowa rozpoczęła się w połowie XIV w. Można w niej podziwiać m.in. freski, namalowane na zamówienie króla Władysława Jagiełły. Bardzo ważnym punktem lubelskiej Starówki jest także Brama Krakowska, która dawniej chroniła miasto przed najazdem wroga, a dziś stanowi jeden z głównych jego symboli. Wspaniały jest również bez wątpienia punkt widokowy na Wieży Trynitarskiej.

Będąc w Lublinie warto także zobaczyć innego rodzaju atrakcje turystyczne. Na Placu Litewskim odbywają się przepiękne pokazy Fontanny multimedialnej. W sezonie letnim wiele osób decyduje się na wycieczkę nad Zalew Zemborzycki, gdzie jest możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego lub odwiedzenia parku linowego. Część osób korzysta z okazji i udaje się do położonego nieopodal słynnego Muzeum na Majdanku, na terenach którego dawniej znajdował się obóz koncentracyjny.

Zwiedzanie to jednak nie wszystko – turyści chętnie relaksują się, odwiedzając lubelskie puby, restauracje i knajpki. Lublin to również świetne rozwiązanie pod względem bazy noclegowej. Doskonałym tego przykładem jest choćby hotel Huzar. Świetna lokalizacja niemal w samym centrum miasta pozwala na szybkie dotarcie w dowolne miejsce Lublina. Jednocześnie cicha i spokojna okolica, w której znajduje się Hotel Huzar, to gwarancja relaksu i odpoczynku po trudach zwiedzania.

Post Author: Julia Nosowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − pięć =