Co zwiedzić#3 – Krakowskie parki

5 out of 5 stars (5 / 5)


Uwielbiacie spędzać czas na łonie natury? Wylegiwać się na trawie i spoglądać na niebo, albo spędzać czas z zwierzętami? W takim razie dobrym planem na spędzenie czasu wolnego dla Ciebie będzie wycieczka do któregoś z Krakowskich parków lub ogrodów. Są to dobre miejsca na spotkanie z chłopakiem/dziewczyną, spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi.

Najczęściej odwiedzanym parkiem w Krakowie jest Park Jordana, który znajduje się pomiędzy al. 3 Maja, ul. Reymana oraz ul. Reymonta. W parku znajduje się kilka placów zabaw, które są zrobione za równo dla najmniejszych pociech, jak i tych trochę starszych. Osoby, które uwielbiają sport znajdą tam boiska do koszykówki, piłki nożnej, siatkówki, bieżnię, ściankę wspinaczkową oraz mini siłownię. W Parku znajduje się mnóstwo popiersi przedstawiających między innymi Jana Matejko, Mikołaja Kopernika, czy Adama Mickiewicza. Niedaleko jednego z placów zabaw znajduje się pomnik Niedźwiedzia Wojtka, który służył w Armii Andersa. Jeżeli ciekawi Was jego historia, koniecznie przyjdźcie zobaczyć pomnik.

W Parku Jordana znajduje się również płytki basenik, w którym możemy popływać kajakami, rowerkami wodnymi, łódką, pospacerować po jeziorze w ogromnej kuli lub posterować małymi stateczkami. Można również przejechać się kolejką po Parku, lub wypożyczyć trójkołowy „motocykl” lub czterokołowy pojazd, obydwa napędzane pedałami, i zwiedzić samemu cały Park.

Tuż obok Parku Jordana znajdują się Krakowskie Błonia, gdzie mamy mnóstwo miejsca, aby rozłożyć kocyk i urządzić rodzinny piknik lub popatrzyć się na niebo. Odbywa się tu także sporo imprez, dawniej siedziały tam smoki z corocznej Parady Smoków, a także odbyła się tam msza święta podczas VIII pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

Jeżeli chcielibyście pooglądać różne gatunki roślin, to wybierzcie się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Znajduje się on przy ul. Kopernika 27. Znajdziecie tu wile gatunków kwiatów, krzewów i drzew.

Dla miłośników zwierząt warto polecić odwiedzenie Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego, który znajduje się na terenie Lasku Wolskiego. ZOO ma bardzo przyjemną dla zwiedzania trasę. Zwiedzanie zaczynamy od oglądania papug i lemurów, a kawałek dalej możemy zobaczyć stado surykatek. W centrum ZOO znajduje się ogromne pomieszczeni z dzikimi kotami, a tuż obok mini ZOO, w którym można zwierzęta pogłaskać oraz nakarmić. Jeżeli chcielibyście zrobić sobie chwilę przerwy, a przyszliście do ZOO z dzieciakami, to zaraz obok mini ZOO znajduje się plac zabaw. Od niedawna dużą atrakcją w ZOO są żyrafy, które do nas zawitały. Przy wyjściu znajdują się słonie oraz terrarium. Jeżeli chcecie się dowiedzieć jakie jeszcze zwierzaki można tu znaleźć, to koniecznie przyjedźcie do Ogrodu Zoologicznego.

Post Author: Julia Nosowska