Wieczór pełen wrażeń w Krakowie

W Krakowie, o ile nie zdecydujesz się zostać w hotelu lub mieszkaniu, trudno o nudny wieczór. Mnogość lokali, atrakcji i miejsc w Grodzie Kraka daje szansę na dobrą zabawę każdemu, bez względu na preferencje i ulubioną formę spędzania czasu. Wybierz tylko, gdzie chcesz się zabawić. Oto krótka lista nie miejsc, a obszarów lub dzielnic, gdzie miłośnicy wieczornego szaleństwa i zabawy znajdą coś dla siebie.

Stare Miasto – Otoczenie Rynku Głównego, przyległych ulic i placów daje duże pole możliwości. Wśród licznych klubów i pubów na ulicach Brackiej, Szewskiej, Sławkowskiej czy Tomasza, wokół rynku znajdziemy mnóstwo miejsc z muzyką na żywo, wybornym jedzeniem i doskonałą atmosferą. Na płycie Rynku, zwłaszcza latem, odbywają się również różnego rodzaju festiwale, koncerty i performance.

Kazimierz – pełen niewielkich klubów skupionych wokół ul. Szerokiej, Placu Wolnica, Placu Nowego czy ul. Meiselsa tworzą klimat dawnej żydowskiej dzielnicy przetykanej miejscami z najlepszą kawą, wytworną sztuką barmańską i niepowtarzalnym klimatem. Niezwykłym wydarzeniem jest również doroczny Festiwal Kultury Żydowskiej, gdzie pośród synagog i zabytków na kilka dni znów rozkwita ta niezwykła kultura i pamięć o niej. I choć wydawałoby się, że niewiele może różnić kluby w poszczególnych dzielnicach miasta, rozgraniczenie jest dość mocno widoczne. Każdy sam musi wybrać, gdzie lepiej czuje nocnego ducha Krakowa.

Podgórze – w okolicy Kładki Bernatka powstało ostatnio wiele lokali i klubów z muzyką na żywo, gdzie swoje miejsce znalazły głównie osoby o oryginalnym guście muzycznym i artystycznym usposobieniu. To tutaj także powstało kilka wykwintnych restauracji, które chociaż sytuowane poza staromiejskim zgiełkiem, cieszą się ogromną popularnością. Dzielnica pełna zaadaptowanych loftów i barów w pofabrycznych lokalach daje jej niespotykany postmodernistyczny klimat nieznany innym dzielnicom Krakowa.

Miasteczko Studenckie – to specyficzny obszar imprezowy. Tereny z własną infrastrukturą rozrywkową doskonale sprawdzą się jako miejsce spędzenia czasu dla miłośników muzyki alternatywnej i wyzwolonej studenckiej radości. Szczególny klimat towarzyszy tym terenom wiosną, nie tylko podczas Juwenaliów, gdzie niepowtarzalna atmosfera studenckiej imprezy plenerowej miesza się z muzyką popularną i sportem.

Kraków, choć stateczny i wiekowy, wciąż nęci swych gości bogactwem nocnego życia, które rozkwita każdego wieczoru, bez względu na dzień tygodnia. Każdy wieczór może być tutaj wyjątkowy i różny, co czyni doskonałe możliwości nocnych szaleństw i zabawy. A kiedy będziesz chciał już odpocząć, sprawdź co mogą Ci zaoferować hotele w Krakowie.

Post Author: Julia Nosowska